1. Klíšťata
Kdo by to neznal, otravná havěť, která přenáší spousty nemocí. Již v jarním období začínají být klíšťata velmi aktivní a čekají na svého hostitele velmi hladově.
Na trhu existuje celá řada produktů, ať už to jsou obojky, pipety, tablety nebo různé postřiky. Můžete také vyzkoušet začít před touto klíštěcí sezónou podávat pangamin – pivovarské kvasnice. Klíštatům pivovarské kvasnice zrovna moc nevoní.
Pokud i přesto, se stane, že pejsek chytne tuhle potvoru bude potřeba jí odstranit. Existuje celá řada metod jak na to, ale jedno pravidlo je velmi důležité – Dezinfekce :).
Držíme palce ať je letošní skóre klíšťat 0.
2. Koupání ve stojaté vodě
Zde platí jedno zásadní pravidlo – psa nepouštějte nikdy do takové vody, kde byste se sami neokoupali! Sinice a jiné vodní nástrahy mohou psa velmi potrápit, a to tak, že pes může mít krvavý průjem, úporné zvracení nebo třeba problém s kůží.
Co dělat po koupání ve vodě obecně? Já vždy doporučuji psa pořádně vysušit, srst pročesat, prohrábnout. Nikdy nedovolte, aby byl pes celý den vlhký. Můžete si tak zadělat na problém zvaný hot spot, neboli zapařenina.
3. Přehřátí psa
Ajaj, tato situace je velmi nepříjemná a život ohrožující a proto dodržujte základní pravidla a) Nikdy psa zbytečně nevystavujte přímému slunci b) Nechoďte na zdlouhavé procházky c) Dopřejte mu vždy dostatek vody a místa kde se může ochladit – kachle nebo chladící podložky d) Zbytečně psa netrénujte ani si jinak ve vedrech nehrejte.
V případě přehřátí psa je nutné u psa hlídat příjem tekutin a okamžitě ho vhodně ochladit – NIKDY NEPOLÉVEJTE PSOVI SRST LEDOVOU VODOU!.
Pes se může ochladit např. pomocí navlhčeného ručníku přes tlapičky. Můžete mu také dopřát kostky ledu. V některých případech je nutné vyhledat lékařskou pomoc.
4. Auto
NIKDY, NIKDY, NIKDY nenechávejte psa v horkých letních dnech zavřeného v autě a to ani na 5 minut!

5. Rozpálený asfalt
Zejména v horních letních dnech hrozí popálení tlapek na horkém asfaltu. Proto volte raději procházky v přírodě a zbytečně nevystavujte tlapičky asfaltu. Pokud si i přes to pejsek tlapičky popálí existují ošetřující balzámy, avšak mějte na paměti, že takové popálení je velmi bolestivá záležitost